Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestāde
  1. Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestāde
  2. Uncategorized @lv
  3. Baltā galdauta svētki

Baltā galdauta svētki

Baltā galdauta svētki 4.maijā

ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu – lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti.

Katrā mājā tiek klāts balts galdauts un runāts par to dienu, kad Latvija atguva savu neatkarību, rakstīti novēlējumi Latvijai, skatītas un pārrunātas dokumentālās filmas,  lielāka nozīme ir savstarpējām sarunām.

Baltais galdauts ir kā simbols, kas apvieno. Baltajai krāsai jau mūsu senču tradīcijās ir īpaša simboliska nozīme. Balts – tas ir garīgi tīrs un tikumīgs, sakārtots un harmonisks.Balti klāts galds latviešiem allaž ir bijis godu un svētku galds.

Lai arī šogad nevarēsim kā ierasts pulcēties svētku koncertos, mēs varēsim būt kopā ar saviem mājiniekiem, uzklāt baltu galdautu un celt uz tā greznas svētku kūkas!

Kūka par godu Latvijai (Receptes.tvnet.lv)
https://receptes.tvnet.lv/recepte/21281-kuka-par-godu-latvijai

Katram mums ir savas 4. maija svinēšanas tradīcijas  un baltu galdautu savā ģimenē klāsim katru gadu, atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu,  izjūtot lepnumu  par savu valsti. Lai skaistas svētku svinēšanas tradīcijas katrā ģimenē!

Ievērojot visus Covid 19 ierobežojumus aicinām Jūs savā ģimenē 4.maijā svinēt Baltā galdauta svētkus!