Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestāde
  1. Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestāde
  2. Uncategorized @lv
  3. Sadarbība…

Sadarbība…

Mācību process mūsu iestādē ikdienā tiek plānots gan telpās, gan ārpus tām, tāpēc gan bērni, gan skolēni ir pieraduši pie dažādām mācīšanās formām…

Attālināto darbu plānojām visas bērnu vecuma grupās atbilstoši to spējām. Saziņai izmantojām e-klasi un WhatsAap grupas.Šī pieredze deva ieskatu, kā mācīšanos no grupas telpām pārnest uz mājām un par palīgu izvēlēties vecākus.  Tas ir, kas jauns, bet skolotājas, bērni un vecāki ar to lieliski tiek galā.

Kādas iespējas paver attālinātās mācības?

Jo mazāks ir bērns, jo vairāk nepieciešams vecāku atbalsts attālinātās mācīšanās procesā – tas ir lietderīgi vecākiem vairāk pavadīt laiku kopā ar bērniem .

Pateicoties attālinātajam mācību procesam, skolotāji var apgūt jaunus digitālus rīkus un uzzina kā iet katram bērnam.

Ikdienā ir grūti izsekot katra bērna progresam, bet šī mācīšanās to atvieglo.

Pozitīvo aspektu attālinātajam mācību procesam ir sadarbība un atbalsts no vecākiem un kolēģiem.

Kādi ir lielākie izaicinājumi?

Par galveno izaicinājumus skolotāji min garās darba dienas, jo vakaros norit darbs pie nākamās nedēļas mācību materiālu sagatavošanas, kā arī nereti – komunikācija ar vecākiem. Skolotāji pārdzīvo arī par milzīgo saziņas apjomu ar visiem vecākiem un arī saviem kolēģiem.

Kā mēs redzam darbu pēc karantīnas?

Domājam, ka šis laiks parada to, kā mēs tomēr varam mainīties un mainīt savu darba stilu. Tas ir kā lēciens gan individuāli, gan visiem kopā.  Laiks, kurā to, kas ir iegūts un lietderīgs no “iepriekšējā perioda”, pārnest uz “jauno laiku”, paskumt par intensīvo ikdienas attiecību un mijiedarbības ar bērniem trūkumu un izmantot iespēju radīt jaunu, citādāku mācību procesu. Skolotājiem šobrīd ir jāatsakās no “vecā standarta”, jāpieņem, ka daļa izkopto ieradumu, pieņēmumu, prasmju un zināšanu paliks “vēsturē” un ka ir jāpāriet uz jaunu sadarbības modeli.

Pateicamies visiem par sadarbību!!!!