Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestāde
  1. Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestāde
  2. Pasākumi
  3. ERASMUS + PROJEKTA “BĒRNI DABĀ” PARTNERU TIKŠANĀS LATVIJĀ

ERASMUS + PROJEKTA “BĒRNI DABĀ” PARTNERU TIKŠANĀS LATVIJĀ

No š.g. 31.maija līdz 4.jūnijam Erasmus+ programmas…Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekta ietvaros Nr. 2020-1-LT01-KA229-077835_5 “Bērni dabā” (Kids in Nature)  starptautiskajā mobilitātes vizītē Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestādē viesojās pedagogi no Lietuvas (Alytus bērnudārzs “Volungele”), Bulgārijas (bērnudārzs” srebarno kopitce”Sofijā), Rumānijas (bērnudārzs 1. Buzau), Slovēnijas (bērnudārzs” Vrtec Shentvid”Ļubļanā) un Turcijas (bērnudārzs” Menek Brome Ahmet YAL Bromenkaya ” Kirsehirā).

Projekta mērķis ir uzlabot bērnu ekoloģisko izpratni-stiprināt bērnu saikni ar dabu, attīstīt bērnu prasmes brīvā spēlē, mācīties atklājumus un izpētīt dabu. Tas tiek panākts, pārbaudot alternatīvus mācīšanās veidus dabā un daloties izglītības aktivitātēs, Jaunās novatoriskās mācīšanas un mācīšanās metodēs ar partneriem. Sadarbība virtuālajā telpā, veicot reālus eksperimentus un izglītojošas aktivitātes mūsu bērnudārzos, ir vērsta uz to, lai uzzinātu un saprastu, kādi procesi notiek dabā, kas tos ietekmē un šo procesu nozīmi dabai un cilvēkam.

Lai īstenotu šos mērķus ir nepieciešamas projekta partneru tikšanās ar mērķi padziļināt un dalīties profesionālajās zināšanās. Šīs skolotāju mobilitātes tēma ir “No dārza līdz galdam”.

Lai šo projektu īstenotu pedagogi, četru dienu  garumā, paši iejutās audzēkņu lomā. Katru dienu kopā ar bērniem notika nodarbības dabas procesu izzināšanai-zāļu vainagu pīšana, svilpaunieku veidošana un dabas instrumentu iepazīšana kopā ar keramiķiem Ingu un Aleksandru Maijeriem. Dārza iekopšanā-katras valsts partneri iesēja savai valstij raksturīgas sēklas, lai mūsu iestādes bērni tās audzētu un vērotu. Jau iestādes mazdārziņā izaudzētā pagatavošanai-grupās bērni gatavoja veselīgus kokteiļus, gatavoja auksto zupu, cepa burkānu kūku un to visu kopīgi baudīja, sajūtu radīšanai un izbaudīšanai ieplūstot dabā   apguvei. Protams viesiem tika izrādītas arī mūsu brīnišķās Latvijas, Latgales, Daugavpils skaistākās vietas. Ciemojāmies Preiļu leļļu muzeja, kur skolotājas labprāt iejutās galma dāmu tēlos. Silenē un Aglonā, kur kur bija iespēja izbraukt ar laivu pa ezeru, iet latgalu rotaļās kopā ar folkloras kopu un izbaudīt latgaļu ēdienus un dzērienus. Tikšanās sasaistījās arī ar Daugavpils pilsētas svētiem un mūsu viešņas varēja tuvāk iepazīt pilsētu tās svētku rotā un izklaidēs. 4 mobilitātes dienu laikā mēs centāmies paplašinājām partneru redzesloku ne tikai profesionālā nozīmē, bet arī Latvijas kultūras izpratnē un dažādu prasmju attīstībā.

Mēs priecājamies par Erasmus+ programmas sniegtajām iespējam mācīties, gūt pieredzi un justies piepildīti, kā arī ceram uz nākamām tikšanās reizēm! Šie gaišie un priecīgie kopā būšanas mirkļi sniedza laimes sajūtu mums visiem. Ir patīkami redzēt smaidošas sejas un piepildīt dienu patīkamām emocijām!

Paldies visiem par atsaucību un sadarbību!

https://izglitiba.daugavpils.lv/lv/jaunumi-blog/erasmus-projekta-%E2%80%9Cberni-daba%E2%80%9D-partneru-tiksanas-latvija